شناسه خبر :۹۹۹۲

ارائه خدمات پزشکی رایگان توسط گروه جهادی شهید هدایت در کرمانشاه

مسئول گروه جهادی شهید هدایت از ارائه خدمات پزشکی رایگان توسط این گروه جهادی در کرمانشاه خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ مقام معظم رهبری خواهان برقراری تمدن نوین اسلامی هستند چرا که انقلاب اسلامی باعث بیدار شدن از غفلت تاریخی و حرکت به سوی تمدن صحیح شده است تا با جبران عقب‌ماندگی‌ها نسبت به دنیای غرب و بی‌نیازی از مبانی آن‌ها، بشر را با چراغی روشن به مسیری صحیح هدایت سازد تا پیشرفت‌های همه جانبه مادی و معنوی حاصل گشته و زمینه سعادت اخروی فراهم شود.

انقلاب اسلامی با وقوع خود معادلات بسیاری را برهم زد اما به واسطه دشمنی‌های خارجی و برخی مشکلات داخلی روند رشد آن با سرعت مناسب پیش نرفت لذا رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه هفت ماده‌ای گام دوم انقلاب اظهار داشتند که طی ۴۰ سال گذشته موفقیت‌های بسیاری در عرصه‌های گوناگون حاصل شده اما همچنان با آنچه که باید باشیم، فاصله داریم.

براین اساس باید با تمام وجود به عرصه عمل وارد شویم تا به بیانات ایشان جامه عمل پوشانده شود. خصوصا آنکه «عملکرد جهادی جوانان» روی اصلی سخنان ایشان بوده است و ایشان معتقدند اگر فرصت کافی به جوانان داده شود، با توجه به اراده و توانایی‌های آنان، شاهد تحقق تمدن نوین اسلامی خواهیم بود که خود موجب اقبال جهانیان به موعود حقیقی بشریت خواهد شد.

در این بیانیه، تمدن‌سازی انقلاب در چله دوم با حرکت جهادی و با محوریت جوانان ترسیم شده است و همه مسئولان کشور در چارچوب نظام به همراه سه‌قوای مقننه، مجریه و قضائیه باید حرکت جهادی را به صورت عملی و نه شعاری آغاز کنند.

در راستای تحقق این بیانیه  تعدادی از جوانان با تشکیل گروه جهادی درمانی و اعزام تیم‌های درمانی به مناطق کمتر برخوردار و دورافتاده استآن درصدد هستند تا با  ارائه خدمات درمانی درد و رنجی از مردم این مناطق بکاهند.

جهادگران با تمام وجود سختی راه، گرسنگی، نشستن روی زمین سخت را به جان می‌خرند تا بتوانند با کمک به نیازمندان گوشه‌ای از دریای معرفت پرودگار هستی بخش را  لمس کنند و بتوانند لحظات شادی را برای مردم  به جا بگذارند.

گروه جهادی شهید هدایت متشکل از یک تیم درمانی با بیش از ۵۰۰ نفر از جهادگران است که همزمان با فرا‌ رسیدن دهه ولایت در مناطق کمتر برخوردار استان کرمانشاه حضور یافت و با ارائه خدمات درمانی رایگان زکات علم خود را پرداخت کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حیدر علی مزروعی با اشاره به اینکه گروه جهادی درمان شهید هدایت متشکل از پزشک عمومی، متخصص داخلی، متخصص قلب، غدد، زنان و مامایی، روانپزشک و همچنین تیم دامپزشکی، اساتید دانشگاه و متخصصان فرهنگی و مشاور و روانشناس است اظهار کرد: این گروه به طور رسمی فعالیت خود را از سال ۹۵ آغاز کرده که البته به صورت غیررسمی از مدتها قبل از آن نیز به فعالیت مشغول بود.

مسئول گروه جهادی شهید هدایت گفت: این گروه به صورت مداوم با بیش از ۵۰۰ نفر از این افراد جهادگر همکاری دارد که البته قبل از برگزاری هر اردو با توجه شرایط جغرافیایی منطقه و نیازها و از طریق  شناسایی مقصد و نیازهای درمانی در منطقه هدف ورود پیدا می‌کنیم و از افراد جهادگر ثبت‌نام می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در اردوی جهادی روستاهای هلشی سرفیروزآباد نزدیک به ۷۰۰ نفر از جهادگران ثبت‌نام کردند بیان کرد: با توجه به ظرفیت منطقه و ظرفیت گروه جهادی شهید هدایت و نیازها و پشتیبانی حدود ۱۸۰ نفر از این افراد فعال انتخاب شدند و در این اردوی چند روزه شرکت کردند.

مزروعی با بیان اینکه گروه جهادی شهید هدایت از سالهایی که فعالیت خود را آغاز کرده در استان‌های ایلام، خوزستان ، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، کردستان و بخش هلشی و سرفیروزآباد کرمانشاه اردوهای بلندمدت برگزار کرده است گفت: در این بین اردوهای یک روزه برای خدمت‌رسانی به مردم حاشیه‌نشین تهران نیز داشته‌ایم که به صورت متناوب این ارودها برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از سال قبل کار جدیدی را شروع کردیم که در قالب تعدادی گروه پنج نفره و با حضور ۵۰ نفر از جهادگران در مراسم راهپیمایی اربعین در مسیر به ارائه خدمت به زائران اربعین پرداختیم  عنوان کرد: در طول یک هفته از ۲۴ تا ۳۱ مردادماه امسال در بخش هلشی با حضور ۱۸۰ نفر از متخصصان، دامپزشکان، پزشک، دندان‌پزشک و کارشناساسان خبره فرهنگی در روستاهای بخش هلشی حضور داشتیم که در زمان حضور از آن چیزی که پیش بینی شده بود سطح خدمت‌رسانی ما نیز فراتر رفت و با حمایت مسئولان سپاه استان، کمیته امداد امام خمینی (ره) و فرماندار منطقه به اتمام رسید.

مسئول گروه جهادی شهید هدایت افزود: گروه جهادی شهید هدایت در بخش دامپزشکی که شامل ۴ گروه دامپزشک، یک گروه آموزش و یک گروه فرهنگی بودند به بیش از ۴۰ روستا و مناطق عشایری خدمت‌رسانی کردند که در این بین بیش از ۱۵۰۰ ویزیت، درمان و تحویل دارو و سایر خدمات در حوزه دامپزشکی داشتیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه دندانپزشکی در درمانگاه دندانپزشکی حدود ۷۰۰ نفر از افراد کم‌برخوردار این روستاها را ویزیت کردیم  که هر یک از این افراد خدمات دندانپزشکی را بیش از یک یا دو یا سه مورد دریافت کردند گفت: در این حوزه بیش از ۱۷۰۰ خدمات در درمانگاه دندانپزشکی برای مناطق کم‌برخوردار هلشی در طول این یک هفته انجام شده است.

مزروعی افزود: در درمانگاه پزشکی این گروه جهادی که شامل پزشکان عمومی و متخصصان بودند حدود ۲۳۰۰ نفر از افراد کم‌برخوردار خدمات درمانی شامل ویزیت، آزمایشگاه و دارو دریافت کردند و امسال گروه فیزیوتراپ نیز به گروه ما اضافه شد که بسیاری از مشکلات مردم در درمانگاه رفع شد.

وی اظهار کرد: خوشبختانه امسال در یک اتفاق مثبت دیگر گروه شنوایی سنجی به گروه جهادی شهید هدایت اضافه شد که بیش از ۱۵۰ ویزیت شنوایی‌شناسی داشتیم و برای تمام افرادی که نیاز به سمعک داشتند در خود درمانگاه قالب‌گیری شد و سمعک تحویل مردم داده شد و ۳۲ سمعک به افراد کم‌برخوردار تحویل که هر یک از این سمعک ها حدود ۳.۵ تا ۵ میلیون تومان هزینه داشت که هزینه این سمعکها از طرف خیرین تقبل شد.

مسئول گروه جهادی شهید هدایت گفت: در حوادث اخیر از جمله زلزله آبان‌ماه سال ۹۶ در سرپل‌ذهاب و سیل فروردین ماه سال ۹۸ گروه جهادی شهید هدایت با هماهنگی سایر گروه‌های جهادی  به صورت هماهنگ برای ارائه خدمات منسجم به صورت مشترک با سایر گروه‌های جهادی به خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان پرداخت و با ارسال دارو و معرفی پزشک و سایر اقدامات پزشکی در کنار سایر گروه‌ها به فعالیت مشغول بودیم.

وی با اشاه به اینکه فصل‌الخطاب تمام کارهای جهادی ما سخنان امام خامنه‌ای است بیان کرد: گروه جهادی شهید هدایت به صورت منظم و هفتگی جلساتی را در داخل گروه به منظور اهمیت کمک به هم نوعان و تأکید بر زندگی سبک جهادی برگزار می‌کند و به صورت ماهیانه هیئتی در گروه جهادی داریم به نام هیئت دارالهدایه که به مناسبتهای مختلف افراد جهادی در این هیئت جمع و برنامههای مناسبتی را برگزار میکنیم.

مزروعی با اشاره به اینکه فعالیت‌های فرهنگی متنوعی توسط متخصصان فرهنگی در اردوهای جهادی شهید هدایت انجام می‌شود گفت: روانشناس، مربی کودک و مربی مذهبی به همراه گروه در مناطق کم‌برخوردار حضور پیدا می‌کنند خدمت رسانی می کنند و از مسئولان نیز تقاضا داریم به این مناطق کم‌برخوردار و مردم مستعد این مناطق توجه بیشتری داشته باشند و با کار جهادی مشکلات آنها را برطرف کنند.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها