رئیس بسیج سازندگی کشور:
شناسه خبر :۹۶۲۸

سند نوسازی حرکت جهادی تدوین می‌شود /ضرورت فراهم شدن حضور حداکثری جهادگران و جوانان در بدنه نظام

رئیس بسیج سازندگی کشور از تهیه سند نوسازی حرکت جهادی خبر داد و گفت: این سند به عنوان یک نقشه راه مبتنی بر گام دوم انقلاب تدوین می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی ، محمد زهرایی ظهر امروز شنبه در نشست با جهادگران استان کرمانشاه به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با جهادگران اشاره کرد و اظهار داشت: سال ۷۹ رهبر انقلاب انقلاب خاستگاه گروههای جهادی را با بسیج سازندگی دانست و عرصه پشتیبانی از آن را وظیفه دولت اعلام کرد.

وی با بیان اینکه بسیج مولود و بزرگترین دستاورد انقلاب است، افزود: بسیج امتداد مردمی حاکمیت است و اعتماد متقابلی بین مردم و بسیج وجود دارد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه امروز خلاء موجود در کشور بسیج شوندگی مردم نیست، گفت: بلکه در این راستا خلاء موجود در باور مسئولین برای تثبیت و رسمیت بخشیدن به گروههای جهادی و همچنین عدم سهم برای نقش‌آفرینی جهادگران در عرصه‌های دستگاه‌های اجرایی و نهادهای حاکمیتی است.

این مسئول با تاکید بر اینکه برای ترویج روحیه جهادی باید زمینه حداکثری حضور جهادگران و جوانان در بدنه نظام فراهم شود، ادامه داد:: در بسیج سازندگی ما نهاد تسهیل گر هستیم و در راستای محرومیت زدایی و مردم پایه کردن اقتصاد نقش آفرینی می کنیم.

زهرایی در ادامه به بخش دیگری از سخنان رهبر در دیدار با جهادگران اشاره داشت و گفت: همانطور که رهبر انقلاب فرمود گروههای جهادی باید خدمات گسترده و خوبتان را هنرمندانه منعکس کنید که باورپذیر باشد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور تصریح کرد: اخیرا به این منظور قرارگاه رسانه ای بسیج تشکیل شده است که می تواند در این راه بسیار موثر باشد و همچنین در نظر داریم تولیدکنندگان جهادگر حرفه ای در رشته مستند سازی تربیت کنیم که هر استانی بتواند مستندهای جامعی از تلاش جهادگران تهیه کنند.

این مسئول افزود: برای امسال سه برنامه از جمله نهضت روشنگری، مطالبه گری و خدمات رسانی را در دستور کار داریم.

وی خاطر نشان کرد: برخی ایراد می گیرند که ۱۲ هزار گروه جهادی کمی گرایی است و کیفی گرایی نیست به همین منظور رهبر انقلاب بر ارتقاء کمیت و کیفیت تاکید فراوان داشتند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: باید بتوانیم برای تبدیل حرکت جهادی بسیجیان به گفتمان عمومی و رایج در کشور و پاسخ به‌فرمان ولی امر  کاری در تراز انقلاب انجام دهیم.

وی از تهیه سند نوسازی حرکت جهادی خبر داد و افزود: باید به عنوان یک نقشه راه مبتنی بر گام دوم انقلاب آن را به خوبی تدوین کنیم.

این مسئول عنوان کرد: گفتمان سازی و طرح تقویت بسیج سازندگی را در دستور کار داریم که ان شاالله بتوانیم بسیج سازندگی را بیش از پیش تجهیز کنیم و همچنین به دنبال فعال کردن حوزه خواهران در این سازمان هستیم.

زهرایی همچنین گفت: کار تولید نرم افزار اعتلای سازندگی ۶۰ درصد پیشرفت دارد و امیدواریم به زودی تکمیل شود.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها