بسیج پیشگام بازسازی واحدهای سیل‌زده
شناسه خبر :۹۲۷۷

سرهنگ قبادی‌بصیر: ۵۰۰ واحد سیل‌زده کرمانشاه در طرح جهاد همبستگی ملی بازسازی می‌شود

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه گفت: ۵۰۰ واحد سیل‌زده در طرح جهاد همبستگی ملی در این استان بازسازی می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، سرهنگ حسین قبادی‌بصیر در گفتگو با اشاره به اجرای طرح جهاد همبستگی ملی در استان اظهار داشت: در قالب این طرح بسیج قرار است به دولت و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که مسئولیت اصلی بازسازی منازل آسیب دیده در سیل را به عهده دارد کمک کند و ساخت ۲۰ هزار واحد را در سطح کشور تقبل کرده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه، سهم استان کرمانشاه از این تعداد را ۵۰۰ واحد اعلام کرد و گفت: به کسانی که منازلشان نیاز به بازسازی کامل یا تعمیر دارد کمک می‌شود، البته ۵۰۰ واحد مذکور نیاز به تعمیر دارد.

این مسئول افزود: عملیات اجرایی و تعمیر بسیاری از این واحدها هم به پایان رسیده است و توسط نواحی ما مابقی واحدها در حال پیگیری است و آمار و اطلاعات لازم دریافت شده و کارها در حال انجام است.

سرهنگ قبادی بصیر با اشاره به مشکلات بازسازی واحدها افزود: با توجه به مشکلات مجوز، تامین وام و هماهنگی های بیشتری که نیاز بود امروز استارت بازسازی را خواهیم زد و یک واحد به عنوان نمونه در روستای چغانرگس کلنگ زنی خواهد شد که متعلق به مددجویان بهزیستی است.

وی ادامه داد: واحدهای دیگری نیز که نیاز به بازسازی و تعمیر دارند و تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند را در دستور کار خواهیم داشت و لیست آنها نیز گرفته شده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه تصریح کرد: ۷۰ مورد از واحدهایی که بازسازی خواهیم کرد متعلق به بهزیستی است و همکاری های خوبی بین ما، بهزیستی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است و اقدام امروز هم ثمره این هماهنگی ها است.

این مسئول خاطرنشان کرد: عملیات بازسازی با کلنگ زنی این واحد در روستای چغانرگس آغاز خواهد شد و امیدواریم عملیات بازسازی با سرعت بیشتری پیش رود و  بتوانیم تا پایان سال منازلی که نیاز به بازسازی دارند را به پایان برسانیم.

وی هزینه هایی که در این حوزه توسط بسیج سازندگی صرف خواهد شد را کمک های مردمی، مساجد و خیرین دانست که بسیج سازندگی و نیروهای بسیجی و جهادگر به عنوان رابط این خیرین و مالک اعتبارات مذکور را به همراه تسهیلات به کار می گیرند و نسبت به بازسازی آنها اقدام خواهند کرد.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها