مدیرکل شیلات کرمانشاه عنوان کرد
شناسه خبر :۹۰۷۱

پیش‌بینی تولید ۲۵ هزار تن انواع آبزیان در کرمانشاه

مدیرکل شیلات استان کرمانشاه از پیش‌بینی تولید ۲۵ هزار تن انواع آبزیان طی سال‌جاری در این استان خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی فرزاد افضلی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، از افزایش سرانه مصرف ماهی در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: اکنون سرانه مصرف در استان ۹.۵ کیلوگرم است.

وی افزود: طی سال ۹۷ در استان کرمانشاه ۲۰ هزار و ۱۰۵ تن تولید انواع گونه‌های آبزیان را داشتیم که پیشرفت بسیار خوبی محسوب می‌شود.

مدیرکل شیلات استان کرمانشاه اشتغال مستقیم در این بخش را طی مدت مذکور ۳۵۴۸ نفر اعلام کرد و گفت: امیدواریم با توسعه فعالیت‌های آبزی پروری، تولیدات آبزیان را در سال ۹۸ افزایش دهیم.

این مسئول تولید پیش بینی شده طبق هدف گذاری شیلات استان را طی سال جاری ۲۵ هزار تن اعلام کرد و افزود: سعی ما این است که اشتغال مستقیم در این بخش را به ۴۲۰۰ نفر برسانیم.

افضلی از اجرای برنامه‌های ترویجی و آموزشی در راستای افزایش سرانه مصرف آبزیان و توسعه صنعت آبزی پروری خبر داد و بیان داشت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته در سال گذشته ۲۲۰۰ نفر روز با هزینه ۶۵ میلیون تومان فعالیت آموزشی و ترویجی در استان داشتیم و امیدواریم امسال نیز با حمایت استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی بتوانیم یک اعتبار مناسب در بحث آموزش و ترویج این حوزه داشته باشیم.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها