شناسه خبر :۸۵۴۶

بسیج سازندگی کرمانشاه ۱۸۲ هزار ویزیت پزشکی رایگان انجام داد

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه گفت: یکی از خدمات بسیج سازندگی ویزیت رایگان پزشکی است که تاکنون ۱۸۱ هزار و ۷۱۷ نفر در استان کرمانشاه خدمات پزشکی رایگان همچون دندانپزشکی و چشم‌پزشکی دریافت کرده‌اند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی سرهنگ حسین قبادی‌بصیر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه این آمار در مدت ۹ سال فعالیت بسیج سازندگی به‌دست آمده است اظهار داشت: در این مدت بیمارستان‌ صحرایی در ۲۶ نقطه محروم استان برای ارائه خدمات رایگان در تخصص‌های گوناگون در این استان مستقر شده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کرمانشاه با بیان این که خدمات بهداشتی و درمانی در روستاهای استان اجرا می‌شود گفت: یکی از اولویت‌های اساسی ما ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق محروم است و با توجه به این مسئله در این مناطق نسبت به راه‌اندازی بیمارستان صحرایی اقدام شده است.

قبادی‌بصیر افزود: این بیمارستان‌های صحرایی به مدت یک هفته به اهالی محروم استان کرمانشاه در مناطق روستایی خدمات متنوع پزشکی درمانی ارائه داده است و فعالیت‌های پزشکی بسیج سازندگی استان کرمانشاه در مناطق محروم همچنان تداوم دارد.

وی با بیان اینکه برپایی بیمارستان‌های صحرایی و ایجاد تیم‌های جهادی و بسیجی باهدف برطرف کردن مشکلات مردم این مناطق با امکانات بهتر است بیان کرد: در گروه‌های جهادی استان کرمانشاه در مدت فعالیت بسیج سازندگی در قالب ۱۸۶۵ تیم پزشکی و بهداشتی در حوزه سلامت فعالیت داشته‌اند.

قبادی‌بصیر با اشاره به اینکه ۱۱۳۵ عمل جراحی و ۱۸۳۴ بستری رایگان بیماران مناطق محروم در کارنامه فعالیت این گروه‌های جهادی قرار دارد اظهار کرد: محرومیت‌زدایی از ویژگی‌های انقلاب اسلامی است و بسیج با هدف خدمت‌رسانی و برطرف کردن محرومیت در مؤلفه‌های مختلف از جمله سلامت و درمان تاکنون گام‌های اساسی برداشته است.

وی افزود: این طرح‌ها تاکنون خوب بوده و رضایت اهالی منطقه را به دنبال داشته است و بیمارانی که از مناطق دورافتاده حضور دارند از اجرای طرح بسیج سازندگی رضایت داشته و از تلاش و زحمات این جامعه قدردانی کرده‌اند.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها