جهادگرانی که رنگ امید بر سیاهی محرومیت می‌کشند؛
شناسه خبر :۵۴۷۵

زنگ زندگی در رکاب سنگرسازان بی‌سنگر

جهادگران یا به تعبیر زیبای معمار کبیر انقلاب سنگرسازان بی‌سنگر این روزها در زنگ زندگی، رنگ امید را بر چهره مناطق محروم می‌کشند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی ، جهاد که همیشه تفنگ به دست گرفتن نیست؛ همین که عزم کنی دست محرومی را بگیری جهاد کرده‌ای، جهاد با فقر هم کم چیزی نیست.

امروز جهاد واقعی مبارزه با فقر است؛ فقری که حضرت علی (ع) در موردش می‌فرماید که از هر دری وارد شود، ایمان از همان در بیرون می‌رود.

معمار کبیر انقلاب هم با پایه‌گذاری جهادسازندگی در ‌۱۳۵۸ نهضتی همه جانبه برای مبارزه با فقر و محرومیت بجا مانده از رژیم گذشته و توسعه و عمران روستایی به‌وجود آرود که ثمرات و برکات این تصمیم روشن‌بینانه هنوز ادامه دارد.

با شروع جنگ تحمیلی، جهاد ضمن انجام رسالت فوق با بسیج نیروهای خود و سازماندهی مردمی وارد میدان نبرد شد و در این راه شهدایی را نیز تقدیم انقلاب کرد و این فرزندان به نشان سنگرسازان بی‌سنگر از سوی امام راحل نائل شدند.

پس از دوران سازندگی بعد از جنگ، این بار جهادگران در عرصه دیگری به میدان آمدند و در قالب گروه‌های جهادی در عرصه‌های خدمت‌رسانی وارد شدند و با حضور در مناطق محروم به جنگ فقر و محرومیت‌ رفتند.

تصور محرومیت برای بسیاری از ما شهرنشینان که همه‌چیز را پُر زرق و برق‌ می‌بینیم کمی دشوار است؛ هرچند طی ۴۰ سال گذشته از انقلاب اقدامات بسیار زیادی برای رفع فقر و محرومیت از چهره روستاها شده است، اما هنوز هم غبار محرومیت بر برخی از این روستاها باقی مانده که با دستان همین سنگرسازان بی‌سنگر زدوده می‌شود.

استان مرزی کرمانشاه شاید به خاطر همین مسئله مرزی بودن در برخی از عرصه ها با کمبودهایی مواجه بود؛ به این محرومیت‌ها اگر وسعت تخریب‌های زلزله مرگبار سال گذشته را هم اضافه کنیم آن وقت معلوم می‌شود که چقدر نیازمند خدمت رسانی بسیجی وار و جهادی است.

گروه‌های جهادی بعد از زلزله حضور پررنگ‌تری در این مناطق داشتند؛ خیلی‌ها در گروه‌های دانشجویی عزم سفر به این مناطق را کردند و در میان آنها زوج‌های جوانی بودند که ماه عسلشان را با طعم خدمت به محرومان تجربه کردند.

عرصه خدمات این گروه‌ها در مسائل آموزشی، فرهنگی، عمرانی، آموزش و مشاوره اشتغال و... است که توسط خواهران و برادران جهادگر عرضه می‌شود.

این روزها سپاهیان محمدرسول‌الله (ص) در رزمایش خدمت‌رسانی اقتدار عاشورایی مشغول خدمت به محرومان هستند و هرجا نیاز به حضورشان بود حاضر شدند.

سرهنگ قبادی‌بصیر مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مرصاداز اعزام ۱۵۵ گروه جهادی در قالب رزمایش خدمت رسانی گروه های جهادی بسیج سازندگی، محمد رسول الله(ص)به مناطق محروم استان خبر داد.

وی افزود: در سطح استان ۱۵۵ گروه جهادی در قالب رزمایش خدمت رسانی گروه های جهادی بسیج سازندگی، محمد رسول الله(ص) در حوزه های عمرانی، سلامت، فرهنگی، آموزش و توانمندسازی به مناطق محروم استان اعزام شده اند.

سرهنگ قبادی‌بصیر با تاکید براینکه این گروه ها به مناطق محروم وحاشیه ای ارائه خدمات می کنند، گفت: گروه های مذکور از نهم تا بیست و نهم شهریور ماه به مدت ۲۰ روز فعالیت دارند.

مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه بیان کرد: این گروه های اعزامی در این مدت به ساخت خانه برای محرومین، تعمیرات خانه ها و مساجد، انجام کارهای فرهنگی، ویزیت و معاینه رایگان و انجام کارهای عام المنفعه می پردازند.

وی افزود: علاوه بر این ها افراد بومی، گروه های جهادی مهمان نیز که عموما دانشجویی هستند در سطح استان به ویژه مناطق محروم منطقه سرفیروز آباد و مناطق زلزله زده فعالیت دارند.

قبادی‌بصیر خاطر نشان کرد: افراد اعزامی عمدتا دانش آموز، دانشجو و بسیجیان محلات همچنین کادر پزشکی و درمانی است.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها