گزارش؛
شناسه خبر :۵۴۵۱

تلاش «پیش‌قراولان» خدمت‌رسانی برای زدودن چهره فقر از مناطق محروم کرمانشاه

پیش‌قراولان خدمت‌رسانی این بار در عرصه محرومیت‌زدایی به صورت گسترده‌تری به میدان آمده‌اند و در مرزهای غربی کشور به یاری مردم محروم آمده‌اند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، دست‌های یاری‌گر بسیجیان و سپاهیان ولایت‌مدار این بار در عرصه محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی به سمت مرزنشینان محروم آمده است تا همچون سال‌های حماسه و ایثار پشت به پشت این مرزداران غیور دهند و هرآنچه از خدمت می‌توانند روا دارند.

رایحه خوش خدمت‌رسانی دیار غرب را عطرآگین کرده‌ است؛ بسیجیان این بار آمده‌اند تا اقتدار عاشوراییشان را به نمایش بگذارند؛ اقتداری که از فرهنگ عاشورا وام دارند.

این رزمایش در شهرستان‌های کرمانشاه از امروز آغاز شده است و قرار است در کنار این رزمایش که با هدف  امیدآفرینی، روحیه بخشی در بستر اقتدار و امنیت و برای تصحیح محاسبات خودی و دشمن برگزار شده، گروه‌های جهادی به مناطق محروم استان اعزام شوند.

همچنین برپایی میز خدمت دستگاه‌های اجرایی در حاشیه‌های شهرها توسط کارمندان بسیجی و اجرای طرح بسیج اصناف در مورد «یک کاسب، یک دانش‌آموز» از برنامه‌های دیگر این رزمایش خدمت‌رسانی است.

طرح شیفت ایثار کارگران بسیجی و حضور آنها در کارخانه‌های استان نیز از جمله برنامه‌های این رزمایش بزرگ خدمت‌رسانی بوده است که طی روزهای اخیر انجام گرفت.

برپایی قرارگاه جهاد سلامت در کرمانشاه

سرهنگ سعید بهشتی راد فرمانده سپاه ناحیه کرمانشاه با بیان اینکه از سه روز گذشته بیش از ۱۵ گروه جهادی در مناطق محروم استان حضور یافته اند، اظهار داشت: این گروه ها در مناطقی از جمله درود فرامان در حال خدمت رسانی هستند.

وی همچنین از راه‌اندازی قرارگاه سلامت در برخی مناطق محروم خبر داد و افزود: گروه های سلامت نیز به محلاتی همچون محله آقاجان و ملاحسینی اعزام شده اند.

فرمانده سپاه ناحیه کرمانشاه تصریح کرد: این طرح در محله های حاشیه نشین همچون حکمت آباد و دولت آباد و در قالب گروه های جهاد سلامت از یک هفته پیش آغاز شده است و تا ۲۹ شهریور ماه ادامه دارد.

سرهنگ بهشتی‌راد بیان داشت: هدف از برگزاری این رزمایش لبیک به قیام عاشورا و زنده نگه داشتن آن و همچنین نمایش اقتدار بسیج، خدمت رسانی به مردم و تاکید بر ارزش های انقلاب اسلامی، وحدت بخشی به مردم و خدمت رسانی است.

اجرای همگام با کشاورز در صحنه با همکاری بسیجیان

سرهنگ عزت‌اله عظیمی فرمانده سپاه ناحیه صحنه اظهار داشت : رزمایش بزرگ محمد رسول الله (ص)با عنوان رزمایش خدمت به منظور کارآمدی نظام، خدمت‌رسانی به مردم و ایجاد روحیه امید در آنها و حمایت همه‌جانبه مردم از نظام اجرا شده است.

وی افزود: این رزمایش به منظور تقویت روحیه بسیجی و سلحشوری بسیجیان با اقتدا به امام حسین(علیه السلام) و با اجرای برنامه های نظامی، فرهنگی، سازندگی و محرومیت زدایی است.

فرمانده سپاه ناحیه صحنه خاطرنشان کرد: گروه های جهادی در راستای خدمات رسانی، محرومیت زدایی و سازندگی در عرصه های عمرانی،ساخت و تکمیل خانه محرومین، سلامت و بهداشت، کشاورزی و مشاوره به کشاورزان در قالب طرح همگام با کشاورز، طرح عملی کردن کشاورزی، طرح های بیولوژیک مبارزه با آفات درختان جنگلی و باغات میوه به ارائه خدمات خواهند پرداخت.فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان صحنه در پایان گفت : بسیج از ابتدای تشکیل خود تا کنون خدمات بسیاری را به مردم بویژه مناطق محروم داشته است

 

حضور جهادگران در روستاهای محروم روانسر

سرهنگ محمد رضا الفتی فرمانده سپاه ناحیه روانسر با اشاره به برگزاری رزمایش اقتدار عاشوراییان اظهار داشت: هدف این رزمایش تقویت روحیه بالندگی، امید و آموزش خاص بسیجیان برای دفاع از انقلاب اسلامی و نمایش اقتدار بسیج و صلابت رزمندگان اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: رزمایش اقتدار عاشوراییان با حضور گردان های بیت المقدس همزمان با سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه برگزار می شود..فرمانده سپاه ناحیه روانسر در پایان یادآور شد: همزمان با رزمایش اقتدار سپاهیان حضرت محمد (ص) رزمایش خدمت رسان گروه های جهادی در روستاهای محروم شهرستان هم انجام می شود.

ارائه خدمات مشاوره‌ای اشتغال در رزمایش خدمت‌رسانی

سرهنگ نجفعلی کرمی فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب اظهار داشت: همزمان با سراسر کشور رزمایش اقتدار عاشوراییان هم در شهرستان سرپل‌دهاب برگزار می شود ودر این زمینه نیز گروه های جهادی فعال در سطح شهرستان به مناطق هدف اولویت دار اعزام شده اند.

وی افزود: اهم فعالیتهای این گروه ها خدمات عمرانی، مهندسی،خدمات مشاوره ای،،آموزشی،اشتغالزایی است که در مناطق محروم در حال انجام است.

فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب مهمترین هدف این رزمایش را می توان تقویت روحیه عمل کننده و تقویت روحیه ملی در جامعه بیان کرد.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها