شناسه خبر :۵۱۹۱

۵۰۰ نفر درحاشیه استان کرمانشاه غربالگری فشارخون و قند خون شدند

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با ارائه خدمات رایگان سلامت به مردم حاشیه نشین استان کرمانشاه از ۵۰۰شهروند آن منطقه غربالگری دیابت و فشارخون انجام شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی به نقل از خبرنگار سازمان بسیج دانشجویی :احسان خواجوی اظهار داشت: دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با همکاری دانشجویان دانشکده علوم پزشکی واحد طرح غربالگری دیابت را با هدف ارائه خدمات رایگان سلامت را درمناطق حاشیه نشین استان برگزار کردند.

 

وی با بیان اینکه  این طرح با همکاری ۱۲ دانشجوی رشته‌های مختلف علوم پزشکی اجرا شد،عنوان کرد: دانشجویان رشته‌های مختلف علوم پزشکی با اندازه‌گیری رایگان قندخون و فشارخون مردم حاشیه نشین استان را انجام دادند.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اینکه در این ایستگاه سلامت یک روزه ۵۰۰نفر مراجعه کننده غربالگری فشار خون و قند خون شدند، گفت:۵۰ نفر از مراجعه کنندگان با تشخیص دیابت، ضمن ارائه ی توصیه های لازم به درمانگاه ارجاع داده شدند.

 

وی با بیان اینکه از بین مراجعه کنندگان ۷۰ نفر با فشار خون بالا شناسایی و به مراکز درمانی معرفی شدند،گفت: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با ارائه دانش ضروری درباره بیماری‌های دیابت، فشار خون، با هدف حساسیت زایی شیوع بی رویه دیابت و فشارخون به عنوان دو قاتل خاموش، ویژه نامه های آموزشی در حوزه سلامت و بیماری‌های دیابت و فشار خون در میان مردم توزیع کردند.

 

خواجوی با بیان اینکه این ایستگاه سلامت با هدف تبیین شعاربا عنوان سلامتی برای همه در مناطق حاشیه کرمانشاه با حمایت ها و پیگیری های بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برپا شد، گفت: در این ایستگاه سلامت بروشورهای مختلف با هدف فرهنگ سازی و افزایش آگاهی اقشار مختلف مردم با مسائل سلامت در اختیار مراجعه کنندگان قرار گرفت.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها