مسؤول بسیج سازندگی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) کرمانشاه:
شناسه خبر :۳۸۸۱

۱۰ هزار جهادگر بسیج سازندگی در کرمانشاه آموزش حرفه‌ای دیدند

مسؤول بسیج سازندگی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه از ارائه آموزش‌های حرفه‌ای سازندگی توسط گروه‌های جهادی سازمان بسیج سازندگی و تربیت ۱۰ هزار جهادگر در استان خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، حسین قبادی بصیر در نشست هم اندیشی به مناسبت سالروز گرامیداشت بسیج سازندگی که با حضور جمعی از ورزشکاران جهادگر استان در سالن جلسات سازمان بسیج سازندگی استان برگزار شد، اظهار داشت: به مناسبت سالروز تشکیل سازمان بسیج سازندگی در ۱۷ اردیبهشت هرساله برنامه‌ریزی‌های سال‌جاری با دستگاه‌های اجرایی و نهادهای جهادگر در دستور کار قرار می‌گیرد.

مسؤول بسیج سازندگی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به اینکه فعالیت‌های بسیج سازندگی در سال ۷۹ با خدمات سازندگی جهاد کشاورزی ادغام شده است و تا امروز در تعامل برای خدمت به مناطق روستایی و کم‌برخوردار تلاش دارند، افزود: بسیج سازندگی محکم‌تر و سازمان یافته‌تر از گذشته در راستای عمران و محرومیت‌زدایی مناطق روستای و کم‌برخوردار تلاش می‌کند.

این مسؤول عنوان کرد: استفاده از ظرفیت بسیجیان مومن و ولایت‌مدار در خدمات‌رسانی به مناطق روستایی در دستور کار سازمان بسیج سازندگی قرار دارد و این نیروهای جهادگر با حضور در دورافتاده‌ترین روستاهای محروم و کم‌برخوردار برای غنابخشی و توسعه این مناطق انجام وظیفه می‌کنند.

قبادی با اشاره به اینکه گروه های جهادی پزشکی و کادر درمانی در روستاهای استان کرمانشاه مستقر می شوند و خدمت می کنند، افزود: این بسیجیان در قالب اکیپ های جهادگر در زلزله مهیب استان، با استقرار گروه های بسیج سازندگی شروع به فعالیت بیشتری کردند.

وی با اشاره به اینکه ۲۰۰ گروه جهادی در کشور سازماندهی شدند، بیان کرد: در اردوهای جهادی استان تعداد پنج هزار و ۷۰۶ نفر در سال قبل از بسیجیان استان کرمانشاه در سطح مناطق محروم استان نقش‌آفرینی کردند و بیش از ۱۹ هزار نفر روز خدمت‌رسانی انجام دادند.

این مسؤول با اشاره به تعامل خوب ورزشکاران رشته‌های مختلف استان به ویژه صاحبان مدال و عناوین کشوری در عرصه ورزش که توانسته‌اند در امر سازندگی و فعالیت‌های جهادی مشارکت کنند، تاکید کرد: از جمله خدمات گروه‌های جهادی امر اشتغالزایی بوده است که توانمندسازی گروه‌های جهادگر با انعقاد تفاهم نامه توسط دستگاه‌های اجرای استان انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در طول سه سال گذشته بیش از ۱۰ هزار نفر آموزش حرفه‌آموزی در بسیج سازندگی استان کرمانشاه صورت گرفته است، بیان کرد: آموزش‌های گروه‌های جهادی در قالب دهکده اقتصاد مقاومتی سازماندهی می‌شود، تا افراد با تخصص بیشتری خدمات‌رسانی کنند.

قبادی به انجام اقداماتی همچون پرورش دام و طیور با فعالیت‌های کشاورزی که در قالب کارگاه‌های دهکده اقتصاد مقاومتی از سوی سازمان بسیج سازندگی انجام می‌گیرد، عنوان کرد: این اردوهای جهادی در آماده‌سازی و توانمندسازی افراد جهادگر در مناطق روستایی نقش موثری دارند.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها