مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه عنوان کرد:
شناسه خبر :۱۹۶۵

اجرایی شدن ۳۳ پروژه محرومیت زدایی در استان کرمانشاه

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه از اجرایی شدن ۳۳ پروژه محرومیت زدایی در استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سرهنگ حسین قبادی‌بصیر با حضور در دفتر این خبرگزاری به تشریح اقدامات صورت گرفته در ۹ ماهه ابتدایی امسال از سوی بسیج سازندگی استان پرداخت و با اشاره به اجرایی شدن ۳۳ پروژه محرومیت زدایی در استان با همکاری مردم و برخی از دستگاه‌ها نظیر اوقاف، جهاد کشاورزی و... از ابتدای سال جاری، اظهار کرد: امیدواریم این پروژه ها تا پایان سال و نهایتا تا سه ماهه اول سال آینده به نتیجه برسند.
وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات محرومیت زدایی مجموعه بسیج سازندگی، اعتبارات ادارات و ارگان‌ها و کمک های مردمی  برای اجرای پروژه های محرومیت زدایی در استان کرمانشاه هزینه شده، گفت: تاکنون نیمی از اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای پروژه های محرومیت‌زدایی در استان کرمانشاه  جذب و هزینه شده‌اند.
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه اعتبار سال گذشته استان کرمانشاه برای اجرای پروژه های محرومیت زدایی از سوی مجموعه بسیج سازندگی را یک میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: امسال این رقم به دو میلیارد تومان رسیده که تاکنون نیمی از آن به استان تخصیص یافته و مابقی نیز تا پایان سال جذب و هزینه خواهد شد.
قبادی‌بصیر اجرای سه پروژه آبرسانی روستایی را از جمله پروژه‌های محرومیت زدایی استان کرمانشاه در سال جاری عنوان کرد و این سه پروژه  را شامل اجرای پروژه آبرسانی به روستای امامزاده حسن هرسین با طول لوله گذاری دو هزار متر، آبرسانی به هفت روستای منطقه سرین در منطقه بوژان و سرفیروزآباد در شهرستان کرمانشاه و مجتمع آبرسانی میرآباد شهرستان ثلاث باباجانی با دو هزار متر لوله گذاری عنوان کرد.
وی اضافه کرد: در حوزه آبرسانی کشاورزی نیز افتتاح پروژه آبرسانی کشاورزی به روستای مارنگاز شهرستان سنقروکلیایی با طول کانال کشی ۲۵۰۰ متر و احداث پل در روستای سرآسیاب شهرستان هرسین با طول هشت متر و اعتبار ۱۶۰ میلیون تومان که در حال اتمام بوده و احتمالا دهه فجر پیش رو افتتاح شود، در سال جاری توسط مجموعه بسیج سازندگی استان کرمانشاه انجام گرفته است.
قبادی‌بصیر کمک به تعمیر خانه حدود ۵۰ خانواده مددجوی کمیته امداد، رفع مشکل سرویس بهداشتی در روستاها برای ارتقای سطح بهداشت روستائیان، کمک به ساخت حدود ۱۹ مسجد با زیربنای ۸۲۰۰ مترمربع و اعتبار بیش از دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی را از دیگر پروژه‌های اجرا شده در بحث محرومیت زدایی در استان کرمانشاه عنوان کرد.
ساخت سه خانه نیازمند در دو شهرستان سنقروکلایی و کرمانشاه با ۸۰ میلیون تومان اعتبار، ساخت خانه عالم در شهرستان های کرمانشاه، اسلام آباد غرب و سنقروکلیایی و ... از دیگر پروژه های محرومیت زدایی استان کرمانشاه در سال جاری است که قبادی‌بصیر به آنها اشاره کرد.
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه در ادامه اشاره‌ای هم به پروژه‌های انجام گرفته از سوی مجموعه بسیج سازندگی برای رفع معضل بیکاری در استان کرمانشاه داشت و گفت: این نوع پروژه ها با  دو مقوله توانمندسازی و اختصاص تسهیلات اشتغال زایی اجرایی شده‌اند.
 قبادی‌بصیر اضافه کرد: در حوزه توانمند سازی افراد جویای کار بسیج سازندگی می کوشد تا با  آموزش افراد بیکار آنها را توانمند و آماده حضور در بازار کار کند که در این راستا از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۴۳۰۰ نفر آموزش های لازم  را فرا گرفته اند.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۲۶۰ نفر از افراد جویای کار برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی به میزان چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به بانک‌های عامل معرفی شده اند، گفت: تاکنون ۱۴۵ نفر از افرادی که برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده اند توانسته‌اند تسهیلات دریافت کنند.
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه اضافه کرد: مهمترین مشکلی که افراد جویای کار برای دریافت تسهیلات دارند به نداشتن تضامین بانکی برمی گردد.
قبادی‌بصیر افزود: بخشی از تسهیلات اشتغال زایی که از سوی مجموعه بسیج سازندگی به متقاضیان پرداخت می شود دارای سود چهار درصد و مابقی دارای سود ۱۰ درصد هستند.
قبادی‌بصیر سهمیه تسهیلات اشتغال زایی استان کرمانشاه در سال گذشته را حدود ۳۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: امسال این میزان کاهش پیدا کرده است.
اعزام بیش از ۱۴ هزار نفر روز به اردوهای جهادی 

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه اشاره ای هم به اردوهای جهادی داشت و افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۴ هزار نفر روز از اقشار مختلف در اردوهای جهادی یک، سه و هفت روزه حضور پیدا کرده اند که پیش بینی می‌شود تا پایان سال حداقل چهار هزار نفر روز به این آمار اضافه شود.
وی سپس با اشاره به کمک مجموعه بسیج سازندگی به دولت برای اجرای پروژه های عمرانی خدماتی گفت: مجموعه بسیج سازندگی از  ابتدای سال مجری اجرای پروژه های مختلف  نظیر پروژه بیابان زدایی در سطح ۵۰ هکتار در استان خوزستان، اجرای دو پروژه آبخیزداری در شهرستان های کرمانشاه و سنقروکلیایی  و اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار در سرپل ذهاب و کنگاور بوده است.
خدمات رسانی‌های بسیج سازندگی به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه

قبادی‌بصیر در ادامه اشاره ای هم به خدمات رسانی های مجموعه بسیج سازندگی به زلزله زدگان استان کرمانشاه داشت و گفت: بسیج سازندگی در مراحل امداد و نجات، اسکان اضطراری و اسکان موقت به زلزله زدگان خدمات ارائه کرد.
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه بیان کرد: امداد رسانی به روستاهای زلزله زده به سپاه واگذار شده بود که خدمات رسانی به روستاها به لحاظ بعد مسافت و آمار بالای تخریب سخت تر بود.
وی با اشاره به توزیع بیش از ۴۳۰۰ کانکس برای اسکان موقت مردمی توسط سپاه های استانی در مناطق روستایی و بعضا شهری افزود: همچنین ۳۰۰ کانکس نیز برای نیازمندی های عام المنفعه شامل مسجد و خانه بهداشت، مدرسه  و... از سوی سپاه های استان در اختیار زلزله زدگان قرار گرفت.
این مسئول اضافه کرد: همچنین بیش از ۱۷۰۰ کانکس سرویس بهداشتی و  ۷۵۰ کانکس مخصوص حمام از سوی سپاه استان‌ها در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه توزیع شد.

 

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها