مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور:
شناسه خبر :۱۰۲۸۳

۶۲۵۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی در کشور به بهره برداری می رسد

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور از افتتاح همزمان شش هزار و ۲۵۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی در سطح کشور خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ سرهنگ محمد زهرایی صبح شنبه در نشستی با اصحاب رسانه بیان کرد: هفته دفاع مقدس یادآور حماسه های موفق و ماندگار در تاریخ بشریت است. وی نیروی انسانی را سرمایه هر کشور دانست و افزود: انسان می تواند منشا تغییر و تحول مثبت و یا منفی در سرنوشت بشری شود که نمونه آن در جهان به خوبی دیده می شود. سرهنگ زهرایی با بیان اینکه از شهدای هسته ای نبودند حتی مذاکرات بی انتها و بی اعتماد نبود، افزود: خراسان جنوبی زادگاه های انسان هایی بزرگ بوده که در طول هشت سال دفاع مقدس هم به خوبی درخشیدند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به پدر علم جغرافیای ایران اظهار کرد: دکتر گنجی گنجینه ای برای کشور بوده که در پارک گنجی به فراموشی سپرده شده است. وی خواستار پرداختن هر چه بیشتر به تاریخ زندگی شهدا شد و افزود: رسانه ها در ترویج فرهنگ‌ شهادت و معرفی رزمندگان به جامعه نقش مهمی داشته که می طلبد مورد توجه قرار دهند.

افتتاح ۶۲۵۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی

سرهنگ زهرایی اگر وحدت کلمه حول محور واحد داشته باشیم پیروزی قطعی از آن ما است، گفت: در جنگ اقتصادی و فرهنگی کنونی نیاز است با فهم و ادبیات مشترک مقاومت عمل کنیم. وی حرکت رو به جلو را یکی از مولفه های دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: جوهره و ماهیت انقلاب، رشد و حرکت رو به جلو است که این ویژگی در شرایط کنونی جامعه باید مورد توجه قرار گیرد.  سرهنگ زهرایی با بیان اینکه توانمندی سازی در تمام عرصه ها باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: جنگ اقتصادی دشمن نیازمند تصمیم گیری صحیح برای توانمندی و رسیدن به خودکفایی است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور اظهار کرد: بر رسانه ها واجب است فراجناحی و بدون تبعیض با هرگونه فساد مقابله کنند.

وی با اشاره به افتتاح سراسری شش هزار و ۲۵۰ پروژه زودبازده و عام المنفعه از طرح بزرگ خدمت رسانی همزمان ۴۰ هزار پروژه بیان کرد: این طرح با هدف نشان دادن کارآمدی نظام و  بالابردن این کارآمدی اجرایی می شود و جامعه مستضعفین را در برمی گیرد. وی با بیان اینکه گستردگی این پروژه ها آن ها را از دیگر طرح ها متمایز می کند، اظهار کرد: روستاییان جامعه هدف این طرح ها بوده و باعث امید آفرینی می شود.  

سفر رئیس سازمان بسیج مستضعفین به بیرجند

سرهنگ‌ زهرایی با بیان اینکه امید است طرح بزرگ خدمت رسانی ۴۰ هزار پروژه تا آخر سال جاری به بهره برداری ررسد، افزود: از این تعداد فردا هفتم مهر ماه شش هزار و ۲۵۰ پروژه به طور همزمان در کشور به بهره برداری می رسد. وی با بیان اینکه در این مرحله ۵۲۶ پروژه در خراسان جنوبی به بهره برداری می رسد، بیان کرد: از این پروژه ها ۱۱۱ طرح در نهبندان افتتاح می شود که این امر نشان دهنده توجه ویژه بسیج به مناطق محروم و مرزی است. سرهنگ زهرایی بیان کرد: این پروژه ها در عرصه های کشاورزی، آب و فاضلاب، سلامت و بهداشت، عمومی، فرهنگی و ورزشی به بهره برداری می رسد. وی از سفر سردار سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین فردا هفتم مهرماه به خراسان جنوبی خبر داد و گفت: بازدید از باغات زرشک روستای عباس آباد دشت از توابع قاین از جمله برنامه های این مقام مسئول در استان است.

سرهنگ زهرایی افزود: همچنین قنات روستای نیستان از بخش الغورات بیرجند به نمایندگی از ۵۲۶ پروژه عمران و محرومیت زدایی استان با حضور سردار سلیمانی افتتاح می شود. بنا به گفته مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور پروژه های عمرانی و محرومیت زدایی در خراسان جنوبی با اعتباری بالغ بر ۱۲۷ میلیارد و ۹۱ میلیون ریال به بهره برداری می رسد.  

وی با بیان اینکه تاکنون ۲۸ هزار پروژه پیشرفت فیزیکی خوبی دارند، افزود: مردمی کردن محرومیت زدایی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده که همواره مورد توجه قرار دارد.

برگزاری کنگره ۹۲ هزار شهید بسیجی

سرهنگ زهرایی با اشاره به طرح های معیشتی در خراسان جنوبی بیان کرد: ۱۰۰ قطب برای محصولات استراتژیک انتخاب کردیم تا زنجیره ارزشی آن را تکمیل کنیم. وی با اشاره به طرح جهاد همبستگی ملی بیان کرد: از ابتدای اجرای طرح تاکنون کار اجرایی هفت هزار و ۵۰۰ تعمیر و ساخت منازل آسیب دیده از سیل آغاز شده است. سرهنگ زهرایی با بیان اینکه تاکنون عملیات تعمیر سه هزار و ۲۰۰ واحد به اتمام رسیده است، گفت: تا پایان مهرماه عملیات تعمیر خانه های آسیب دیده به پایان می رسد.

وی با اشاره به برنامه های پیش رو اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه فناوری ها و محصولات بسیجی ها و برگزاری کنگره ۹۲ هزار شهید بسیجی از جمله برنامه های سال جاری است.  

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها