هلشی میزبان بسیجیان گروه جهادی «هدایت»

پنجشنبه, 05/24/1398 - 09:15 kermanshah
مسئول بسیج سازندگی کرمانشاه خبر داد:

هلشی میزبان بسیجیان گروه جهادی «هدایت»

مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه از حضور تیم جهادی «هدایت» برای ارائه خدمات درمانی به منطقه هلشی خبر داد.
هلشی میزبان بسیجیان گروه جهادی «هدایت»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی سرهنگ حسین قبادی بصیر از حضور یک تیم جهادی در استان کرمانشاه و به منظور ارائه خدمات درمانی به محرومین خبر داد.

وی افزود: این تیم جهادی از ۲۴ الی ۳۱ مرداد ماه به استان کرمانشاه خواهند آمد و خدمات درمانی و فرهنگی ارائه می‌کنند.

رییس سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه تصریح کرد: گروه جهادی هدایت که هم اکنون بیش از ۵۰۰ نفر عضو دارد با بخشی از نیروهایش در منطقه هلشی کرمانشاه، خدمات پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی ارائه خواهند کرد.

قبادی‌بصیر افزود: گروه جهادی مذکور در قالب فعالیت های فرهنگی نیز به مباحثی چون مشاوره خانواده و مسائل مربوط به حوزه زنان و کودکان می پردازند. همچنین در حوزه معرفی محصولات فرهنگی نیز با توجه به منطقه حضور فعالیت می کنند.

وی گفت: علاوه بر کادر درمانی در حوزه های پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی، تعدادی روانشناس و مشاور دینی نیز این گروه ها را همراهی کرده و به مردم خدمات ارائه خواهند کرد.

رییس سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه افزود: ۱۸۰ نفر از اعضای این گروه جهادی درمانی- فرهنگی هم اکنون در کرمانشاه مستقر هستند و طی دو روز آینده فعالیت خود را در منطقه هلشی آغاز خواهند کرد.

قبادی‌بصیر گفت: اعضای این گروه از سراسر کشور هستند و در قالب متخصصان در حوزه های مختلف درمانی، به مردم منطقه محروم سرفیروزآباد با مرکزیت هلشی خدمات درمانی ارائه می کنند.

وی تصریح کرد: مردم روستای محروم اطراف هلشی برای بهره گیری از خدمات مذکور توسط مینی بوس به هلشی انتقال داده می شوند و پس از درمان مجدد به روستای خود بر می گردند.

قبادی بصیر از تجهیز دو درمانگاه به این منظور خبر داد و گفت: خدمات درمانی در درمانگاه های مذکور ارائه خواهد شد و تیم سیار دامپزشکی این گروه نیز به مردم منطقه ارائه خدمت خواهند کرد.

وی در خصوص سابقه این گروه جهادی نیز گفت: این گروه جهادی سال ۹۴ تشکیل شده و خدمات زیادی به مردم محروم استانهای مختلف از جمله استانهای ایلام، خوزستان، لرستان و ...ارائه کرده و اکنون برای خدمت به مردم نقاط محروم به کرمانشاه سفر کرده اند.