اعزام پزشکان بسیجی به مناطق محروم کرمانشاه در دهه فجر

یکشنبه, 11/06/1398 - 16:46 kermanshah
مسئول امداد و درمان سازمان بسیج جامعه پزشکی کرمانشاه مطرح کرد

اعزام پزشکان بسیجی به مناطق محروم کرمانشاه در دهه فجر

مسئول امداد و درمان سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه از اعزام پزشکان بسیجی به مناطق محروم استان طی دهه فجر خبر داد.
 اعزام پزشکان بسیجی به مناطق محروم کرمانشاه در دهه فجر

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، حامد بهرامیان اظهار داشت: در آستانه دهه فجر سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه اقدام به اعزام تیم‌های چند تخصصی به محله کمتر برخوردار ده بالای شهرستان هرسین می‌کند.

وی افزود: در این راستا ۹ پزشک متخصص و فوق تخصص قلب و آنژیوگرافی، اطفال، نفرولوژی، اولووژی، گوارش و کبد، متخصص زنان، داخلی، مغز و اعصاب و روانپزشک به مردم مناطق محروم خدمات رسانی خواهند کرد.

استان کرمانشاه گفت: سه نفر پزشک عمومی، متخصص ارتوپدی و طب، اورژانس، روانشناس، ماما نیز به مناطق محروم اعزام خواهند شد.

بهرامیان با تاکید بر اینکه تمامی خدمات به صورت رایگان انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: خدماتی شامل معاینه زنان، انجام نمونه پاپ اسمیر و اکوکاردیوگرافی نیز به مردم مناطق محروم ارائه خواهد شد.

وی افزود: داروی صاحبان دفترچه‌هایی که با نسخ پزشکان اعزامی ممهور هستند رایگان است و در این میان با داروخانه‌های سطح شهرستان هرسین هماهنگی لازم به عمل آمده است.

بهرامیان خاطرنشان کرد: همچنین بیمارانی که نیاز به انجام عمل جراحی دارند به بیمارستان هرسین منتقل خواهند شد و بسیج جامعه پزشکی به صورت رایگان نسبت به انجام عمل آنها اقدام خواهد کرد.

مسئول امداد و درمان سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه بیان کرد: مواردی از عمل‌های جراحی که امکان انجام آنها در شهرستان هرسین فراهم نشود در مرکز استان و به صورت رایگان انجام می‌شود.

بهرامیان گفت: تیم‌های اعزامی در روز دهم بهمن در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان هرسین حاضر خواهند شد.

وی افزود: همچنین اکیپ‌های چند تخصصی پزشکان در روز پنجشنبه هفدهم بهمن به مردم کوزران خدمات رسانی می‌کنند.

بهرامیان با اشاره به اجرای طرح شهید رهنمون در هر ماه، بیان کرد: شانزهم بهمن نیز ۱۶ تیم پزشکی در قالب طرح شهید رهنمون به مناطق محروم استان کرمانشاه اعزام خواهند شد.

وی با بیان اینکه ۹ تیم در شهرستان کرمانشاه و هفت تیم در شهرستان‌های تابعه خدمات رسانی خواهند کرد، عنوان کرد: در سطح شهرستان کرمانشاه این تیم‌ها در مسکن مهر بهزیستی، کرناچی، آناهیتا، باغ ابریشم، حکمت آباد، آقاجان، مراد آباد، ملاحسینی و ده پهن مستقر خواهند شد.

مسئول امداد و درمان سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه گفت: همچنین این تیم‌ها به منطقه چشمه کبود هرسین، منطقه شهرستانی اسلام آبادغرب، خزل غربی و اسلام آباد کنگاور، چم زرشک ثلاث باباجانی، باینگان پاوه و بشیرآباد سنقر اعزام می‌شوند.

بهرامیان عنوان کرد: این تیم‌ها به همراه پزشک عمومی، پرستار، کارشناس بهداشت، روانشناس و ماما اعزام خواهند شد و بیماران از داروی رایگان بهره مند می‌شوند.