نیمی از فعالیت‌های جهادی ۱۰ سال گذشته در استان کرمانشاه مربوط به امسال است

دوشنبه, 09/18/1398 - 13:47 kermanshah

نیمی از فعالیت‌های جهادی ۱۰ سال گذشته در استان کرمانشاه مربوط به امسال است

مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در ۱۰ سال گذشته بیش از ۴۰۰۰ اردوی جهادی در استان برگزار شده است گفت: بیش از نیمی از این اردوها مربوط به امسال است.
نیمی از فعالیت‌های جهادی ۱۰ سال گذشته در استان کرمانشاه مربوط به امسال است

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ سرهنگ حسین قبادی‌بصیر در همایش طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی که در مجتمع بعثت کرمانشاه برگزار شد با اشاره به اینکه بعد از طرح اعتلای خدمت‌رسانی اقداماتی مؤثر در استان انجام شده است اظهار داشت: تعداد گروه‌های جهادی استان اکنون به 378 گروه شناسنامه‌دار و دارای هدف مشخص رسیده و 827 گروه جهادی محله محور نیز در سطح پایگاه‌ها ایجاد شده‌اند.

قبادی‌بصیر با بیان اینکه در طول 10 سال گذشته تاکنون 4403 اردو توسط گروه‌های جهادی برگزار شده که 2600 اردو مربوط به سال 98 است عنوان کرد: در این مدت 102 هزار نفر روز اردو انجام شده که 54 هزار و 448 نفرروز یعنی نیمی از فعالیت‌های جهادی مربوط به امسال است.

وی با اشاره به اینکه در جریان سیل 192 جهادگر در لرستان خدمت‌رسانی کردند گفت: نزدیک به 909 نفر از گروه‌های جهادی در جریان سیل در استان فعالیت کردند و 16 هزار و 200 نفر نیز در فعالیت‌های امدادی در محله‌ها حضور داشتند.

مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه با بیان اینکه امسال 33هزار نفرروز  در قالب طرح هجرت در 489 مدرسه حضور داشتند افزود: به بیش از 17 هزار و 335 نفر در حوزه اشتغال آموزش ارائه و به 5000 نفر نیز وام پرداخت شد.

قبادی‌بصیر با اشاره به اینکه رویکردهای جدیدی در حوزه اقتصادی در نظر گرفته شده و همکاری مناسبی با دستگاه‌های مختلف انجام شده است گفت: طرحی در حمایت از یک یا دو محصول در سطح گسترده در استان در دست انجام است.

مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و توجه آن به قشر جوان و بسیجیان عنوان کرد: در حوزه جهادی شوراهای جهادی در تمام شهرستان‌ها شکل گرفته و اعضای هیئت رئیسه مجمع جهادی استان انتخاب شده‌اند.