به همت جهادگران بسیج سازندگی موکب اربعین ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) در مرز خسروی برپا می‌شود

یکشنبه, 06/17/1398 - 09:01 kermanshah

به همت جهادگران بسیج سازندگی موکب اربعین ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) در مرز خسروی برپا می‌شود

دبیر قرارگاه جهادی ستاد فرمان اجرایی امام خمینی (ره) استان کرمانشاه گفت: در شهرستان قصرشیرین روزانه از سوی موکب ستاد فرمان اجرایی امام خمینی (ره) ۱۰ هزار مرز غذا بین زائران اربعین حسینی توزیع خواهد شد.
به همت جهادگران بسیج سازندگی موکب اربعین ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) در مرز خسروی برپا می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) امسال نیز همانند سال‌های گذشته و حتی به شکل گسترده‌تری در برگزاری مراسم اربعین حضور خواهد داشت و به زائران حسینی در زمینه‌های مختلف خدمت‌رسانی می‌کند.

استقرار چندین موکب در مناطق چزابه، شلمچه، مهران، خسروی، کربلای معلی، نجف اشرف و مسیر بین این دو شهر، حمایت از برپایی موکب مردمی، فراهم کردن امکانات درمانی و دارویی برای بیماران و تدارک خدماتی دیگر توسط این ستاد برای رفاه حال زائران از جمله‌ این اقدامات به شمار می‌رود.

مسئول گروه جهادی وصال شهرستان صحنه با اشاره به اینکه یک آشپزخانه در مرز خسروی برپا خواهد شد و روزانه 10 هزار غذا برای زائران اربعین حسینی پخت خواهد شد گفت: این موکب از سوی ستاد اجرایی فرمان امام حمینی (ره) استان کرمانشاه حمایت مالی می‌شود و جهادگران گروه جهادی وصال شهرستان صحنه به مدت ده روز هر روز 10 هزار پرس غذای گرم و در مجموع 100 هزار غذا در بین زائران اربعین حسینی در مرز خسروی توزیع خواهد کرد.

مرتضی کریمی با اشاره به خدمات قرارگاه جهادی خدمت‌رسانی ستاد اجرایی به زائران اربعین حسینی افزود: برنامه‌ریزی شده که ستاد اجرایی فرمان امام مبلغ یک میلیارد و 400 میلیون تومان برای توزیع این تعداد غذا در اختیار موکب مرز خسروی قرار دهد.

وی با بیان اینکه این موکب ستاد فرمان اجرایی امام از 20 مهرماه تا 30 مهرماه به مدت ده روز در مرز خسروی مستقر خواهد شد بیان کرد: در مجموع 300 نفر از جهادگران سراسر کشور در این موکب به زائران سیدالشهداء خدمت‌رسانی خواهند کرد.

مجری طرح موکب ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) استان کرمانشاه اظهار کرد: سه وعده غذایی صبحانه، نهار و شام بین زائران توزیع و این کار برای نخستین باز از سوی جهادگران در حال انجام است و گروه جهادی وصال شهرستان نیز به عنوان نخستین گروه جهادی استان است که اقدام به این فعالیت کرده است.

وی افزود: در راستای تحقق فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر عمومی کردن گفتمان جهادی اقدام به برپایی این موکب کردیم.

نتیجه تصویری برای موکب گروه جهادی وصال
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

دبیر قرارگاه جهادی ستاد فرمان اجرایی امام خمینی (ره) استان کرمانشاه گفت: در شهرستان قصرشیرین روزانه از سوی موکب فرمان حضرت امام روزانه 10 هزار غذا بین زائران اربعین حسینی توزیع خواهد شد.

علی‌تنها سیدحسینی با اشاره به اینکه با همکاری گروه‌های جهادی استان این موکب‌ها راه‌اندازی و صبحانه، نهار و شام و میان وعده بین زائران توزیع خواهد شد عنوان کرد: آشپزخانه ستاد فرمان اجرایی امام در خود شهرستان قصرشیرین و موکب در ورودی پایانه شهرستان برپا خواهد شد.

وی افزود: با کمک ستاد فرمان اجرایی امام اقداماتی در زمینه احداث خانه عالم و نیازمندان، آبرسانی به 4 روستا در محور سرعین در حال انجام است.