پنجشنبه, 05/10/1398 - 09:38 kermanshah
فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج کرمانشاه:

طرح هجرت زمینه‌ساز پیشرفت دانش آموزان همراه با نگاه معرفت افزایی است

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج کرمانشاه گفت: طرح هجرت زمینه‌ساز پیشرفت دانش آموزان همراه با نگاه معرفت افزایی است.
طرح هجرت زمینه‌ساز پیشرفت دانش آموزان همراه با نگاه معرفت افزایی است

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، سرهنگ سعید بهشتی‌راد در حاشیه بازدید از اجرای طرح هجرت ۳ در دبستان ۱۵ خرداد نقلیه و دبیرستان دخترانه دوره اول سپهر شهرک مهدیه اظهار داشت: یکی از برنامه های بسیج که در سطح جامعه اجرا می کند، بحث امیدبخشی و اجرای برنامه های ارزشی است.

وی افزود: طرح هجرت ۳ بیش از ۲۰ سال است که در سطح مدارس اجرا می شود و چندین هدف را دنبال می کند.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج کرمانشاه یکی از اهداف اردوهای اجرایی طرح هجرت ۳ را کمک به زیباسازی و خوشایندسازی بستری که دانش آموزان و آینده سازان کشور در آن قرار می گیرند، عنوان کرد و گفت: این اقدامات به منظور ورود دانش‌آموزان به سال تحصیلی جدید انجام می شود.

این مسئول با بیان اینکه طرح هجرت ۳ اغلب در نقاط حاشیه ای و محلات کم برخوردار اجرا می شود، تصریح کرد: در این محلات امکانات آنچنانی برای غنی سازی اوقات فراغت ندارد، لذا ما با این طرح دانش آموزان این محلات را به کارگیری می کنیم که بحث غنی سازی اوقات فراغت آنها انجام شود و این موضوع نیز از دیگر اهداف ما است.

سرهنگ بهشتی‌راد ادامه داد: در این طرح علاوه بر بحث زیباسازی مدارس توسط این دانش آموزان، مباحث تربیتی و بصیرتی برای آنها مطرح می شود.

وی ایجاد زمینه برای حرفه آموزی را از دیگر اهداف مد نظر در طرح مذکور عنوان کرد و گفت: این طرح می تواند زمینه پیشرفت دانش آموز را همراه با نگاه معرفت افزایی به دنبال داشته باشد.