پنجشنبه, 05/10/1398 - 09:31 kermanshah
مسئول بسیج دانش‌آموزی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه مطرح کرد

برگزاری ۱۸۲۰ نفر ـ روز اردوی طرح هجرت ۳ در کرمانشاه

مسئول بسیج دانش آموزی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه از برگزاری ۱۸۲۰ نفر ـ روز اردوی طرح هجرت ۳ در کرمانشاه خبر داد.
برگزاری ۱۸۲۰ نفر ـ روز اردوی طرح هجرت ۳ در کرمانشاه

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی سرهنگ محمدرسول اکبری در حاشیه بازدید از طرح هجرت ۳ در گفتگو، اظهار داشت: امسال هم اردوهای طرح هجرت بسیج دانش آموزی همچون سنوات گذشته در استان اجرا می‌شود.

وی مهمترین هدف از اجرای اردوهای هجرت را، غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان بسیجی عنوان کرد و افزود: اردوهای هجرت در دو بخش اردوگاهی و عملی اجرا می شود.

مسئول بسیج دانش آموزی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه تصریح کرد: در بخش اردوگاهی، برنامه های فرهنگی، مذهبی، علمی و هنری دنبال می شود و بخش عملی نیز مربوط به عرصه های کاری بوده که دانش آموزان اقدام به مرمت، بهسازی و زیباسازی مدارس می کنند.

این مسئول ادامه داد: براساس نیازمندی هایی که ادارات آموزش و پرورش استان اعلام کنند، دانش آموزان وارد کار می شوند و در مباحث عملی و فرهنگی به فعالیت می پردازند.

اکبری با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان گفت: سعی بر این است که در استان این دستور و منویات مقام معظم رهبری به نحو احسن اجرا شود و دست در دست هم با سایر ادارات این موضوع را به نتیجه برسانیم و اردوهای هجرت نیز در همین راستا است.

وی افزود: در طول تابستان امسال ۱۸۲۰ نفر روز دانش آموز را هم به لحاظ آموزشی و هم فرهنگی در قالب های اردوهای جهادی ۱۰ روزه آموزش می‌بینند و امیدواریم عرصه های کار را با کمک این دانش آموزان به پایان برسانیم.

علی امرایی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک کرمانشاه نیز در حاشیه این بازدید به خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد گفت: براساس فرموده مقام معظم رهبری که باید نگاه ما برای دانش آموزان یک نگاه همه جانبه باشد، صرفا فقط باید آموزش را نبینیم و در بحث پرورش، پر رنگ و فعال باشیم.

وی تاکید کرد: در بحث تربیت و غنی سازی اوقات فراغت باید برنامه ریزی خوبی داشته باشیم که دانش آموزان از این ایام به صورت هدفمند استفاده کنند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک کرمانشاه ادامه داد: تلاش ما این است که براساس تاکیدات مقام معظم رهبری در اجرای سند تحول بنیادی، بتوانیم دانش آموزان را در مسیری هدایت کنیم که از خلاقیت و استعدادهای آنها استفاده شود.

این مسئول با بیان اینکه ایام تابستان فرصت خوبی برای دانش آموزان در این زمینه است، گفت: این اردوها فرصت مناسبی است که دانش آموزان دوستان جدیدی پیدا کنند و در کنار آن بحث حرفه آموزی را نیز داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: دانش آموزان شرکت کننده در اردوهای مذکور، می توانند در آینده از این کارهایی که شروع آن در طرح هجرت است، به عنوان یک حرفه درآمد زا و موثر در زندگیشان استفاده کنند.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.