چهارشنبه 1399/08/28 - 12:00 kermanshah-admin
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) در نشست خبری:

فرهنگ بسیجی نظام ما را بیمه کرده است/ تشریح برنامه های هفته بسیج

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه ضمن تشریح برنامه های هفته بسیج گفت: فرهنگ بسیجی نظام ما را بیمه کرده است و ملت بزرگ ایران علیرغم مشکلات اقتصادی و بهداشتی، اهداف والای انقلاب را پیش گرفته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی ،سردار بهمن ریحانی امروز چهارشنبه در نشست خبری هفته بسیج اظهار داشت: برنامه های هفته بسیج امسال از ۳۰ آبان ماه آغاز و تا ۶ آذر ماه با شعار محوری "بسیج، پیشرو خدمت، امیدآفرین" برگزار خواهد شد و رویکرد همه برنامه ها نهضت خدمات خالصانه و مومنانه است.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه افزود: با توجه به شرایطی که بیماری کووید ۱۹ به وجود آورده است نگاه متفاوتی به روز شمار برنامه ها و اجرای آن داریم و از این رو بسیاری از برنامه ها را از نظر حجم مانند سال های گذشته نداریم اما باید فضایی ایجاد شود تا ملت سربلند ایران با تفکر و فرهنگ بسیجی این یادگار امام را فراموش نکنند.

وی بیان داشت: امروز میبینیم سربلندی و عزت ما در شرایط کنونی که جهان استکبار همه هجمه های خود را به کشور ما دارد، روز به روز بیشتر می شود و آهنگ حرکت پرشتاب به سوی خواسته های انقلابی پیش می رود.

سردار ریحانی با بیان اینکه بسیج شجره طیبه الهی است، عنوان کرد: امروز شاهد آن هستیم به برکت تفکر بسیجی نهضت های حق طلبانه در کشورهای مختلف دنیا به عنوان یک تفکر جهانگیر علیه ظالمان ترویج شده است.

وی خاطر نشان کرد: فرهنگ بسیجی نظام ما را بیمه کرده است و ملت بزرگ ایران نیز علیرغم مشکلات اقتصادی و بهداشتی براساس آن یک فرهنگ واحدی را برای دستیابی به اهداف والای انقلاب پیش گرفته اند.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با بیان اینکه برای اجرای برنامه های هفته بسیج با توجه به شرایط کرونایی محدود هستیم، خاطر نشان کرد: روزشمار هفته بسیج به ترتیب بسیج، معنویت و سلامت، بسیج فرزند مسجد خادم مردم، بسیج مبتکر حل مسئله، بسیج الگوی سبک زندگی ایرانی اسلامی، بسیج ولایی انقلابی و تمدن ساز، بسیج نیروی مقاومت ملت ایران و بسیج خدمت مومنانه و ایثارگری است.

وی با تشریح برنامه های هفته بسیج خاطر نشان کرد: با توجه به شرایطی که بیماری کرونا ایجاد کرده است اجرای برنامه های خدمات بهداشتی و سلامت محور در اولویت است و در این راستا کار گسترده ای که صورت گرفته اجرای طرح محله محور در سراسر استان است که براساس تفاهم نامه همکاری با دانشگاه علوم پزشکی اجرا می شود.

سردار ریحانی با بیان اینکه این طرح از روز گذشته در استان آغاز شده است، ادامه داد: در اجرای طرح محله محور بیماریابی فعال و نیز مراقبت از افراد مرتبط با بیمار در دستور کار قرار دارد و خدمات مختلف بهداشتی با هدف کم کردن ورودی به بیمارستان ها توسط گروه های مختلف پزشکی، بهورزان، پرستاران و ... ارائه می شود همچنین کمک های معیشتی به این خانواده ها نیز در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: اجرای طرح نذرخون در سراسر استان با توجه به کمبودهایی که در این زمینه وجود دارد، اعزام تیم های پزشکی و درمانی طرح شهید رهنمون، برپایی ایستگاه آمران سلامت، توزیع رایگان بسته های بهداشتی، رفع آلودگی معابر و اماکن عمومی، اعزام کلینیک سیار دامپزشکی به مناطق محروم از دیگر برنامه های هفته بسیج است.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه از اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان در ۷۶ مسجد استان خبر داد و ادامه داد: تا کنون ۱۶ هزار خدمات حقوقی به مردم ارائه شده است و در هفته بسیج نیز ارائه مشاوره های حقوقی، ارائه خدمات حقوقی رایگان به افراد نیازمند، حضور گروه های جهادی حقوقی در زندان ها و آزادی ۴۱ نفر از محکومان غیرعمد اجرا می شود.

سردار ریحانی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه کمک های مومنانه خاطر نشان کرد: تا کنون بیش از ۲۰۰ هزار بسته معیشتی به ارزش ۵۱ میلیارد تومان میان افراد نیازمند و آسیب دیده از کرونا توزیع شده است که طی هفته بسیج نیز ۱۵ هزار بسته دیگر توزیع خواهد شد و به منظور توزیع عادلانه این بسته ها سامانه ای پیش بینی شده است.

وی افزود: برپایی میز خدمت، عطرافشانی مزار مطهر شهدا، برگزاری جشنواره مجازی جهادگران علم و فناوری، اعزام طلاب و دانشجویان به بیمارستان های استان به منظور یاری رساندن به کادر درمان از جمله دیگر برنامه های هفته بسیج است.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه ادامه داد: بالغ بر ۶۰ تخت به بیماران کرونایی اختصاص دادیم که در طرح جدید نیز ۲۷ تخت پیشرفته با تجهیزات به بیماران اختصاص داده شده است و نیز پیش بینی برپایی یک بیمارستان صحرایی مجهز و به روز را نیز داشته ایم که در صورت نیاز برپا خواهد شد.

سردار ریحانی ادامه داد: در شیفت بندی ها نیز از تمام پرستاران سرباز و نیز پرستاران پاسدار بازنشسته نیز که تمایل و تخصص کافی را داشتند، در خدمت رسانی به بیماران کرونایی کمک گرفته می شود‌.

وی بیان داشت: در قالب قرارگاه ۱۷ ربیع جلسه ای با اداره صمت، تعزیرات و اصناف برگزار شد که طی آن نیروی انسانی آموزش دیده را به منظور کمک به بازرسان اصناف در اختیارشان قرار می دهد و نیز نظارت بر توزیع گوشت و مرغ با همکاری جهاد کشاورزی در دستور کار قرار دارد.